Tajná sedma: falešné stopy 2

26. prosince 2007 v 9:38 | Mája |  zábava..
Místo a doba děje: Velká Británie, 20. století
Bibliografické údaje: vydalo nakladatelství Egmont ČR v roce 2000, 96 stran
DĚJ:
Tajná sedma si v novinách přečte, že dívka Elizabeth Mary Wilhemina Sonningová utekla z domova, protože je podezřelá z krádeže. Rozhodnou se do případu zapojit.
Prohledají křoví, les a další místa, kde by se dívka mohla schovávat. Vědí, že je poblíž, protože se v noci z domu její babičky ztrácejí deky a jídlo. Elizabeth má ráda koně, a tak Sedma hledá i v jízdárnách.
V jedné z nich narazí na veselého stájníka Harryho a na Toma, jenž je jeho pravým opakem. Nakonec jim však poradí právě on. Tvrdí, že viděl Elizabeth v Gortonu, odkud se chystala do Paříže za svým bratrem. Její bratr Charles se dostaví a oznámí, že cestoval z místa na místo, takže Elizabeth nemohla vědět, kde se právě nachází.
Petr, Honza, Colin a Jirka se vypraví v noci hlídat dům paní Sonningové, aby dívku přistihli, až si půjde pro zásoby. Stájník Tom jde s nimi a vyšplhá na strom. Najednou všichni v domě spatří světlo, které se pohybuje z místnosti do místnosti. Poté světlo zhasne, aniž by někdo vyšel z domu. Uvnitř však Elizabeth není.
Následujícího dne se záhada vyřeší - Petr zjistí, že stájník Tom je ve skutečnosti Elizabeth. Když v noci s chlapci hlídkovala, vlezla do domu z dlouhé větve. Vyjde také najevo, že krádež spáchala její kamarádka Lucy. Elizabeth se může vrátit domů s čistým jménem.
HLAVNÍ POSTAVY:
Tajná sedma - Petr, Žaneta, Pamela, Barbara, Honza, Colin a Jirka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama